Народний артист України, актор театру Микола Рушковський помер на 93 році життя.

Як розповів його колега Борис Куріцин, актор пішов з життя у лікарні вночі проти середи, 5 грудня, пише ТСН

"Він після операції пішов. Йому робили доволі просту операцію на нозі. У нього були всі проблеми некритичного характеру, які відповідають його віку, з якими він спокійно виходив [на сцену]. І тут він планував знову за кілька місяців вийти на сцену", – зазначив Борис Куріцин, керівник літературно-драматургічної та інформаційно-аналітичної частини Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Борис, який майже 50 років пропрацював з  Рушковським, каже, що той був дійсно унікальною людиною у багатьох вимірах.

"По-перше, він був чудовий актор старої школи, який, як говорять у таких випадках, через одне рукостискання був знайомий зі Станіславським і Чеховим. Він більше 50 років грав у спектаклі за листами Чехова, де певний час грав самого Антона Павловича, а потім брата Чехова", – розповів Куріцин.

Рушковський був дуже активною людиною. Він працював у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки. У його програмі було розписано три спектаклі – "Заповіт цнотливого бабія", де він грав Дон Жуана, "Вишневий сад" і "Насмішкувате моє щастя".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"І ось буквально тиждень тому вони зіграли спектакль "Насмішкувате моє щастя", де він зіграв брата Чехова", – розповів Борис Куріцин, додавши, що після того Рушковського направили на операцію.

Також Рушковський був видатним педагогом, випустив 13 наборів акторських курсів. Користувався надзвичайною повагою як у своїх студентів, так і загалом у театральному світі.

Він завершив школу-студію МХАТ. Є учасником Другої Світової війни, яку пройшов у полях і повернувся без жодного поранення.

У Рушковського залишилася велика родина – дружина, син й онуки.