У команді Зеленського заявили: тарифи – це не компетенція президента

Враженням від виборів присвятили погоджувальну нараду депутати. Відзначили, що голосування відбулося демократично. У фракціях дякували за досягнення чинного президента і вже висунули вимоги до наступного. Чи готові підтримати Володимира Зеленського в парламенті?

На погоджувальній нараді до мікрофона спікера рветься нардеп Віталій Купрій. Три тижні тому він оголосив про створення у Верховній Раді об'єднання "За Зеленського". Хто до нього увійде і як до цього ставиться сам лідер президентських перегонів, поки незрозуміло, але нардеп вже вимагає перевиборів парламенту.

"Ми повинні підтримати ініціативу, яка підтримана народом, саморозпуститися", – закликає Віталій Купрій.

Розпустити цей парламент можна не пізніше 27 травня за півроку до закінчення повноважень депутатів. Умови – відсутність коаліції і неможливість зібрати більшість на засіданнях протягом місяця. Втім, спікер каже: розпускати раду ніяких підстав немає.

"Це чергова політична дискусія, яка не матиме ніякого продовження. Ані юридичних, ані політичних аргументів для цього немає. Верховна Рада працюватиме до жовтня цього року", – запевняє голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Перше значне голосування – в цей четвер. Депутати планують завершити тритижневу епопею з поправками до закону про мову і проголосувати за цей документ. Законопроект готові підтримати в п'яти фракціях. Далі депутати вимагають розгляду нових законів про вибори і опозицію.

"Вимагаємо негайно розглянути закон про опозицію, який би закріпив права і політичні можливості опозиції в Україні і привів би ситуацію в Раді до світових стандартів демократії", – говорить народний депутат, фракція "Опозиційний блок" Олександр Вілкул.

Ще депутати, нарешті, планують зняти недоторканність з себе і суддів. Крім того, вимагають закону про імпічмент президента. А ось, чи будуть підтримувати нового главу держави більшість депутатів, однозначно поки не говорять. Втім, вже мають до Володимира Зеленського кілька вимог.

"Зазначу, що ключове завдання новообраного президента – повернення окупованих територій України та захист України від російської збройної агресії. Це складне і одночасно найважливіше завдання. Хочу відразу зазначити, що Народний фронт" не допустить сумнівних сценаріїв і небезпечних домовленостей з ворогом України. У спілкуванні з Кремлем кожне слово, не те, що дія, має колосальну вагу. "Народний фронт" стоятиме на сторожі від будь-яких спроб реваншу і капітуляції", – запевняє голова фракції" Народний фронт "Максим Бурбак.

Також від Володимира Зеленського очікують кадрових змін. А ще – знизити тарифи.

"Президент має право переглянути меморандум з МВФ, президент має право скасувати рішення уряду про підвищення цін на газ. Крім того, немає ніяких економічних, ніяких об'єктивних підстав для підвищення ціни газу, який впливає на 90% вартості тарифів. Ми вимагаємо відставки голови" Нафтогазу "Коболєва, ми вимагаємо не підвищувати ціни на газ – сьогодні" Нафтогаз "купує газ у Європі дешевше на 15%, ніж купував місяць тому. Ось вам відповідь на запитання – на скільки повинна бути знижена ціна на газ. Мінімум на 15%, а не на 17 копійок, як сьогодні нам говорить уряд ", – говорить голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

У команді Зеленського вже заявили: тарифи – це не компетенція президента. Знизити плату за квартплату вдасться, тільки якщо побороти корупцію. Тому швидко низьких тарифів у платіжках чекати не варто.