У планах Росії немає приєднання «ДНР» і «ЛНР», тому що Кремль повернувся до інших планів по Україні. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінВОТ) Георгій Тука, коментуючи заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова.

«Справа в тому, що вся стратегія останніх приблизно 2-х років – відбулася певна переорієнтація адміністрації РФ з військових дій на рішення " українського питання " шляхом внутрішніх політичних процесів», – сказав Тука.

«Те, що Росія не відмовляється від своїх планів на Україну, це ні в кого не повинно виникати жодних сумнівів. У 2014 році, перебуваючи під "кримським чадом", що все відбулося гладко і чітко, перемогла точка зору Шойгу (міністр оборони РФ, – ред.), Що якщо вони підуть на схід, то за 2 дні будуть на лінії уздовж Дніпра. Ніхто не очікував, що вони нарвуться на очманілий опір [української армії] », – зазначає він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За його словами, після бойових дій 2014 року на Донбасі в Кремлі відбулося «переформатування стратегій».

«Було прийнято рішення повернутися до тих ідей, які відстоювало інше " крило " російської адміністрації, а саме – спроба взяти під контроль всю територію України шляхом взяття під контроль в першу чергу керівництва нашої країни», – заявив заступник міністра МінВОТ.

«У 2014 році ця ідея була озвучена на закритій нараді, на якому пропонувався відвертий підкуп, навіть обговорювалися певні суми. Називалася цифра в близько 3 млрд дол., З яких 2 млрд дол. Планували "викачати" з Януковича, а 1 млрд дол. – "інвестувати". У 2019 до цього наміру повернуться в президентській кампанії в першу чергу, потім – в ході парламентської кампанії. Щоб взяти під контроль нашу країну, зовсім не обов'язково перти на нас танками, наражаючись на значні втрати. Досить ввести в український парламент значну кількість своїх прихильників », – резюмував Тука.

Нагадаємо, Збройний конфлікт на сході України триває майже п'ять років, завдяки чому з'являються нові вимушені переселенці. За останній час їх кількість зросла майже на 100 тисяч осіб.