q

Польський Інститут національної пам'яті надав для ознайомлення журналістам і науковцям документи, які стосуються екс-президента Польщі Леха Валенси та його співпраці з комуністичними спецслужбами.

Для ознайомлення стала доступна папка з документами, які стосуються секретного співробітника під псевдонімом Болек і були підписані екс-президентом Польщі Лехом Валенсою/

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на Радіо Польща.

Зокрема, було оприлюднено документ від 21 грудня 1970 року – зобов'язання про співпрацю, підписану Лехом Валенсою.

У даному документі йдеться, що Валенса зобов'язується зберігати в таємниці зміст розмов, проведених з працівниками служб безпеки, співпрацювати із службою безпеки при розкритті і боротьбі з ворогами ПНР.


"Інформацію зобов'язуюсь передавати в письмовому вигляді, і вона буде правдивою. Факт співпраці зі службою безпеки зобов'язуюся тримати в секреті і не розкривати її навіть перед сім'єю. Інформацію буду передавати під псевдонімом Болек", – наголошується в документі.

qw

Також в папці знаходиться понад 750 сторінок документів, а також лист генерала Кищака, датований 1996 роком. Лист колишнього глави МВС часів ПНР адресовано директору архіву сучасної документації і до передачі в архів матеріалів про можливу співпрацю Леха Валенси зі службами безпеки ПНР.

Журналісти та науковці мають право вести зйомку і фотографувати матеріали. Також можна замовити цифрові копії. Інститут підготував безліч паперових копій документів, а також забезпечив додаткові місця для роботи в архіві.

Нагадаємо, екс-президента Польщі Леха Валенсу запідозрили у співпраці зі спецслужбами Польської народної республіки. Зокрема, Інститут національної пам'яті Польщі заявив про наявність документів, що свідчать про те, що Валенса міг співпрацювати зі спецслужбами комуністичного режиму в 1970-76 роках.

Сам Валенса заявляв, що не співпрацював зі спецслужбами ПНР, але зробив помилку і дав слово винуватцю, що не розкриє правду.