204850

В Адміністрації президента України (АПУ) не бачать підстав для того, щоб Конституційний суд України (КСУ) виніс негативне рішення та визнав таким, що суперечить Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону в частині правосуддя. Про це у коментарі телеканалу "112 Україна" в кулуарах суду заявив заступник глави АП, представник президента в КСУ Олексій Філатов, передає Корупція.Інфо.

"Я таких підстав не бачу", – сказав Філатов.За його словами, внаслідок запропонованої реформи "ми повинні отримати суддівський корпус нової якості, який повинен діяти за новими правилами, який формується за новими правилами, який за новими правилами повинен здійснювати свою діяльність,… за новими правилами може бути притягнуто кожного суддю до відповідальності за порушення своїх обов'язків". "Усе це в комплексі повинно гарантувати і прозорість, і незалежність, і якість правосуддя", – додав Філатов.

Також заступник глави АП зазначив, що оптимальна зарплата для суддів – це зарплата, яка "дозволяє судді забезпечувати себе і свою сім'ю таким чином, щоб він не шукав і не думав про будь-яке інше джерело доходу, (що) підриває його незалежність". "Ми бачимо, до яких наслідків це іноді призводить", – підкреслив Філатов.