В рамках судової реформи необхідно знайти 9000 нових чесних суддів. Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.

«Доведеться знайти 9000 нових, чесних суддів, які будуть отримувати гідну зарплату, інакше це буде профанація», – сказав він.

За словами Шимківа, новий парламент повинен до кінця року прийняти п'ять головних реформ. Крім судової реформи, прийняття ключових законів та зміни суддів, це також продовження антикорупційної реформи: створення Антикорупційного бюро, призначення керівника, початок серйозних розслідувань.

«Нам потрібно змінити правоохоронну систему, адже це найбільший індикатор довіри до держави. Далі – дерегуляція, знищення регуляторних норм і заборон, за винятком тих, які впливають на роботу держави або державних монополій, і, нарешті, п'яте – держслужба і децентралізація », – розповів також заступник глави АП.

Він зазначив, що перші три реформи забезпечують верховенство права, далі – економічний розвиток і остання – оптимізацію системи управління державою.

«Ми як кінь, у якого сплутані ноги, а всі кричать йому« Біжи ». Спочатку, треба прибрати ці пута. Не треба забувати, що 23 роки старанно працювали над тим, щоб кінь не бігла – зараз це треба подолати », – підкреслив Шимків.

Він також зазначив, що представники бізнесу в першу чергу чекають дерегуляції та антикорупційної реформи, почасти також і судову реформу.

 

Джерело: Главком