Спецпредставник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер анонсував підтримку України зброєю.

Так, у найближчі місяці США оголосять про перші транші поставок зброї в нашу країну у зв'язку із зростаючою російською агресією, щоб зміцнити боє- та обороноздатність України.

Заява Волкера, що прозвучала в ході брифінгу для ЗМІ, звучить так:

"У нас є можливість продати додаткове військове обладнання. Будуть зроблені оголошення, Конгрес буде повідомлено в найближчі пару місяців про перші транші". 

Крім того, за словами Волкера, питання про постачання озброєння буде обговорюватися до тих пір, поки Україна цього потребує. Якщо точніше – поки від нас не відчепиться агресор.

Також Волкер зустрівся 18 грудня в Києві з міністром оборони України Степаном Полтораком.

Зазначається, що сторони обговорили питання регіональної безпеки, ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні та мілітаризацію Росією Криму та окупованих районів Донбасу. 

Полторак повідомив Волкеру, що виконано більшість заходів, запланованих в зв'язку з введенням військового стану. 

Глава Міноборони подякував США за стійку позицію в питанні підтримки України і висловив сподівання щодо подальшої підтримки з боку США.

Крім того, Спецпредставник нагадав, що світова спільнота закликає Росію негайно і безумовно звільнити українських моряків.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Як ви знаєте, навряд чи треба говорити, всім зрозуміло, що це російська агресія проти вашого Військово-морського флоту, що це незаконна претензія на суверенітет і територію, що належить Україні, що це незаконне блокування доступу до Азовського моря, це незаконні воєнні дії проти ваших Військово-морських сил, і це незаконне затримання українських моряків. І ми закликаємо, як ви знаєте, до негайного безумовного їхнього звільнення", – наголосив Волкер. 

Він повідомив, що 17 грудня відвідав Брюссель та провів зустрічі з представниками Європейського Союзу і НАТО. 

"Також серед наших західних європейських друзів і союзників є чітке розуміння, що Росія діяла абсолютно незаконно і брала участь у воєнній агресії, з якою ми не можемо погодитися", – зазначив Волкер.