Російський бізнесмен Петро Колбін, колишній співвласник нафтотрейдера Gunvor і володар статку в півмільярда доларів, за оцінкою журналу Forbes, виявився товаришем дитинства Володимира Путіна.

Такий висновок міститься в розслідуванні телеканалу "Дождь", передає Корупція.Інфо.

Протягом п'яти років, до 2010 року, Колбін володів як мінімум 10-відсотковою часткою в світовому нафтотрейдері Gunvor. Оборот компанії в 2010 році сягав 70 мільярдів доларів.

Як з'ясував телеканал, батьки Колбіна і Путіна близько дружили. Вони познайомилися в 1954 році в селі Іменіци Ленінградської області, де Колбін-старший був директором школи, а сім'я Путіних знімала на літо дачу. Подорослішавши, Путін і Колбін часто бачилися, разом ходили на сільські дискотеки. У 2000 році Колбін-старший отримав особистий лист від обраного президента Путіна. Тоді ж Колбін-молодший прийшов у великий бізнес і за кілька років зробив чималий статок.

Колишній акціонер Gunvor Геннадій Тимченко, який вважається близьким другом Путіна, відмовився відповідати на питання про Колбіна. Сам Колбін був недоступний для коментарів.