Парламентарі розробили проект закону, який засекретить інформацію про матеріальне становище чиновників у е-деклараціях.

Про це повідомив керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін на своїй сторінці у Фацебук, передає Корупція Інфо.

За його словами, недоступними можуть стати дані про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов’язання, корпоративні права та витрати.

З відкритого доступу (Реєстру е-декларацій) хочуть прибрати всю інформацію про:

1. Усе цінне рухоме майно вартістю понад 137 тисяч грн або десь 5 тисяч доларів: коштовності, годинники, антикваріат, хутро, дизайнерські сумочки, коней та песиків тощо, окрім транспортних засобів;

2. Усі отримані подарунки вартістю від 6,9 тисяч грн;

3. Готівкові кошти та активи у вигляді банківських металів вартістю від 6,9 тисяч грн;

4. Кредити, позики і витрати понад 68,9 тисяч грн.

За інформацією Шабуніна, проекту закону ще немає в порядку денному, проте документ вже "гуляє" між міністерствами та міжнародними експертами, які повинні оцінити, "в якій мірі примхи влади перекреслюють взяті зобов’язання перед європейцями і американцями".

Втілення головної ідеї цього документа зведе нанівець всю антикорупційну реформу.

Шабунін вважає, что мета таких змін – "приховати шокуючу для збідніліх громадян інформацію про реальні статки суддів, прокурорів, депутатів і їхніх родин від громадськості та журналістів".

До того ж, чиновники зволікають з внесенням даних до реєстру е-декларацій, очікуючи прийняття закону про "нульові декларації".

Керівник Центру протидії корупції вважає, що в разі прийняття закону це дасть чиновникам гарантію безкарності за незаконне збагачення.