У Верховній Раді частина депутатів закликали білоруську владу проявити стриманість щодо протестувальників, ще частина закликає парламент не визнавати результати виборів у Білорусі. Проте деякі депутати вже встигли привітати Лукашенка із перемогою на виборах.

Нардеп фракції “Слуга народу” Євген Шевченко привітав президента Білорусі Олександра Лукашенка з перемогою на виборах.
Короткий текст привітання був розміщений на сторінці депутата в Facebook напередодні ввечері.

“Олександр Григорович, вітаю Вас з перемогою на виборах Президента Республіки Білорусь. Вірю в поглиблення українсько-білоруської дружби!”, – написав народний обранець. Шевченко також подякував Лукашенко за “душевне ставлення до України”.

Низка інших депутатів від обурилися такими діями однопартійця і закликали білоруську владу проявити стриманість щодо протестувальників.

Текст заяви оприлюднила заступник фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

«Для збереження миру, спокою і злагоди у суспільстві в Білорусі закликаємо представників відповідних гілок влади і державних інститутів нашої дружньої країни-сусідки швидше надати достовірні і чіткі відповіді на питання учасників протесту», — відзначили українські політики.

У заяві також говориться, що протести в Білорусі викликані численними повідомленнями про порушення і непрозорими подіями, які відбувалися в ході виборчої кампанії і в день голосування.

«Від відкритості, чесності, прозорості та стриманості всіх сторін і учасників виборів залежить не тільки суспільна злагода в Білорусі, але і збереження і зміцнення її суверенітету, подальше визнання результатів виборів світовою спільнотою, а отже — міжнародна підтримка і захист державності дружньої нам країни», — додали там.

Також, 10 серпня у Верховній Раді з’явилося міжфракційне об’єднання «За демократичну Білорусь». Депутати вимагають не визнавати результати проведениї виборів у Білорусі.

«Вибори президента Білорусі супроводжувалися численними фальсифікаціями як під час передвиборчої кампанії, так і під час власне виборів. Недопуск опозиційних кандидатів до участі в виборах, арешти, переслідування та погрози потенційним кандидатам та учасникам протестів, застосування сили проти учасників протестів, недопущення міжнародних спостерігачів від ОБСЄ до спостереження за виборами та інші факти варто розцінювати як такі, що суттєво вплинули на результат волевиявлення громадян», — йдеться у заяві об’єднання.

Варто також зазначити, що президент Володимир Зеленський поки що не привітав Олександра Лукашенка з перемогою, але відреагував на протести незгодних з результатами виборів. Він закликав сторони до діалогу, терпимості та відмови від вуличного насильства.