89057

Депутат Держдуми, глава юридичної служби КПРФ Вадим Соловйов заявив, що наступного тижня направить керівництву РФ пропозицію скасувати мораторій на смертну кару за низкою статей Кримінального кодексу в якості відповіді на такі злочини, як вбивство Бориса Нємцова.

Відповідну пропозицію парламентарій планує направити президенту РФ, прем'єр-міністру, керівникам обох палат Федеральних Зборів, пишуть "РИА Новости".

"Останні події, пов'язані з убивством Нємцова, наштовхують на думку про те, що насильство в суспільстві набуло загрозливого характеру. Була серія вбивств на дорогах у Підмосков'ї, до цього були терористичні акти, тепер політика такого рівня вбивають у декількох метрах від Кремля", – сказав Соловйов.

Соловйов вважає, що смертна кара могла б бути покаранням за терористичні акти, замовні вбивства, спробу захоплення влади збройним шляхом, масові вбивства.

"Не замовчувати і чекати чергових злочинів, а вживати дуже серйозних заходів. З одного боку, зміцнювати органи внутрішніх справ, а з іншого – посилювати законодавство. Хвороба настільки далеко зайшла, що одними таблетками її вилікувати неможливо, її можна вилікувати тільки хірургічним втручанням", – підкреслив комуніст.