У Росії ніколи не відбудеться Майдан через політику. Таку думку колишній президент України Віктор Ющенко висловив в опублікованому 26 лютого інтерв'ю телеканалу "Настоящее время".

"Росіянин не любить свободи, не любить волі. Тому в Росії ніколи не буде політичного Майдану. Горілчаний майдан може бути, хлібний може бути, пенсійний може бути, примітивний майдан може бути. А Майдану гідності не буде: пересічний росіянин любить царя, і він готовий страждати, підтримувати належну температуру стосовно влади", – сказав він.

За словами екс-президента, зараз "про це дико говорити і слухати".

"У XXI столітті відносин між людьми і державою вже ніде не вибудовують. Це залишається таким заповідником феодалізму, якого ніхто у світі не прийме як норму", – вважає Ющенко.

Обличчям війни, на його думку, є саме Путін, і він не піде так просто з Донбасу.

"Московська біда не приходить на п'ять років або на десять. Мені здається, це на багато десятків років. Принаймні, до того часу, поки в Росії буде процвітати імперська політика путінського типу. Путін не дозволить Росії повернутися до червоної лінії. Я не бачу мотивів у керівництва Росії поставити на порядок денний питання про відновлення територіальної цілісності України. Моя мрія, щоб в Росії народився хоча б один політик, який буде поважати суверенітет і свободу України", – поділився він.