пол

Сьогодні, 5 жовтня, в Московському міському суді відбувається судовий процес у справі 73-річного пенсіонера з Полтави Юрія Солошенка

Українцеві висунули звинувачення за статтею 276 (шпигунство) КК РФ. Подробиці справи невідомі, оскільки його матеріали містять гриф "таємно", а засідання проходять у закритому режимі, передає Корупція Інфо з посиланням наТСН.

Член Громадської спостережної комісії Москви Зоя Свєтова раніше повідомляла, що бачила політв'язня у серпні в поганому стані.

"Він нервується, йому щось пообіцяли, але я не впевнена, що ФСБ Росії дотримається своєї обіцянки", – сказала Свєтова.Вона додала, що цією справою постійно займається консул України в Москві. За її даними, завод, який очолював Солошенко, відповідно до міжурядової російсько-української угоди про порядок передачі товарів військово-технічного призначення від 1993 року, співпрацював з російським ВПК.

Син арештованого розповів, що колишній колега його батька з Москви наполягав на його приїзді, виманював, пропонував бізнес-варіанти.

"Коли батько приїхав в Москву і зайшов у приміщення – його відразу пов'язали співробітники ФСБ", – сказав Владислав Солошенко.

Юрій Солошенко заявляє, що у нього був зворотній квиток на поїзд в той самий день, коли він приїхав до Москви. За словами сина, у листах з СІЗО його батько пише, що боїться більше не побачити своїх дітей та онуків. Він не визнає себе винним, називає себе патріотом і України, і Росії, і написав численні прохання – у тому числі прохання про помилування, адресоване президенту Росії Володимиру Путіну.

Пан Юрій був затриманий в Москві 5 серпня 2014 року під час ділової поїздки.