гроші

У 2014-2015 роках ПАТ "Запоріжтрансформатор" експортувало до Росії трансформатори значно нижче ринкових цін. Це може означати, що бізнесмен Костянтин Григоришин виводив гроші в Росію

Про це "Нашим Грошам" повідомило джерело у Державній фіскальній службі, передає Корупція.Інфо.

За даними з митниці, за півтора року завод російського бізнесмена Костянтина Григоришина продав російським компаніям "Спецрегіонпоставка" і "Энергомаш (Екатеринбург)- Уралэлектротяжмаш" щонайменше десять потужних трансформаторів по питомій ціні $1,8-4,4 тис. за мегавольт-ампер.

При цьому голова НКРЕКП Дмитро Вовк нещодавно заявив, що ринковою ціною є $18 тис. за МВА. Про це чиновник повідомив, пояснюючи дуже високі ціни на нещодавно відмінених тендерах "Укренерго", на яких мав перемагати "Запоріжтрансформатор" з трансформаторами по $20-25 тис.

Також задекларована на митниці ціна є нижчою від світових цін на трансформатори. На початку року Грузія купувала аналогічне устаткування по $11,6 тис. за МВА.

Декларування низьких цін дозволяє уникати сплати повної сплати мит, а також податків на українській стороні, переносячи їх на країну контрагента – у даному випадку Росію.

Також це дозволяє залишити за кордоном валютну різницю у ціні реального продажу трансформатору та його задекларованою ціною – це так зване "виведення капіталу". При декларуванні трансформатора за $1 млн і реальній ціні $3 млн – різниця у два мільйони доларів залишається за кордоном і відповідно не оподатковується і не обкладається митами для українського бюджету.

Вказані десять трансформаторів пройшли через митний кордон України з листопада 2014 по лютий 2015 року, коли в Україні якраз була валютна криза, у тому числі викликана дефіцитом валюти через небажання вітчизняних експортерів повертати в країну валютну виручку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Укренерго" заплатить 2 млрд за трансформатори Григоришина, які вдічі дорожчі від світових цін.

7 липня, на засіданні Камбіну прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що людей Григоришина не повинно бути в Міненерговугілля. Пізніше Яценюк доручив провести перевірку діяльності та закупівель держпідприємства "Укренерго".