Чиновники почали активно коригувати свої електронні декларації, передає Корупція Інфо

Поки країна відходить від пережитого шоку після оприлюднення чиновниками і політиками е-декларацій за 2015 року, представники влади продовжують примножувати свої багатства: купують нові авто, квартири, "стрижуть" банківські відсотки і дивіденди.

"КП в Україні" вивчила на сайті НАПК розділ "Про суттєві зміни майнового становища".

Мільйони на відсотках

Парламентарій Олександр Герега в 2016 році отримав від рідного "Епіцентру" дивіденди в розмірі 600 тисяч гривень. Один з найбагатших депутатів Верховної Ради Віталій Хомутиннік підняв на відсотках більше 3 мільйонів гривень, ще півмільйона – повернення фіндопомоги. Практично на дві натільні хрести на дивіденди заробив парламентарій Сергій Мартиняк – 900 тисяч гривень. На 200 тисяч менше змогла отримати дивідендів глава податкового комітету ВР Ніна Південця.

5,5 мільйонів гривень у вигляді дивідендів отримав Аркадій Корнацький. І близько 800 тисяч гривень витратив на придбання двох земельних ділянок в Українці (Київська область).

Приблизно 880 тисяч гривень отримав у вигляді "повернення фінансової допомоги" "фронтовик" В'ячеслав Костянтинівський, а ще 9,5 мільйонів гривень – від відчуження цінних паперів. 

Близько 12 мільйонів гривень дивідендів і відсотків у цьому році вже отримав народний депутат Ігор Котвицький. На півмільйона гривень продав цінних паперів народний обранець Андрій Журжій. Екс-финимстр фінансів Віктор Пинзеник купив боргові зобов'язання України на суму 1,55 мільйона гривень.

На 1,9 мільйона гривень відсотків, у 2016-му збагатився і президент Петро Порошенко. У два рази більше (4,2 мільйона гривень) отримав дивідендів від італійської компанії глава МВС Арсен Аваков. 

Кругообіг елітного житла

Позафракційний депутат Андрій Балога 27 жовтня обзавівся Мукачево "будинком з прибудовами та спорудами", площею 618, 5 кв. м. , заплатив 1,88 мільйона гривень. Прикупив депутат і 24 сотки землі біля нового будинку. Покупка обійшлася приблизно в 200 тисяч гривень. Його колега і колишній міністр охорони здоров'я Олег Мусій 25 жовтня купив квартиру в Червонограді, площею 31,2 кв. м. Заплатив 208 тисяч гривень.

Парламентарій Валерій Пацкан 3 жовтня купив квартиру в столичній новобудові, площею 165,4 кв. м. Покупка обійшлася в 2,7 мільйона гривень.

Вісім об'єктів нерухомості в Києві купив народний депутат Гліб Загорій. Виклав понад 30 мільйонів гривень. За 74 тисячі гривень придбав магазин в Одесі, площею 135,6 кв. м. Антон Кіссе. Віце-прем'єру Павлу Розенко частина квартири подарувала мама.

Але не всі купували, деякі і продавали нерухомість. Голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко продав п'ять об'єктів нерухомості на загальну суму понад 10 мільйонів гривень. Його колега з Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко розбагатів на 3,6 мільйона гривень, продавши "рухоме майно". Глава ГФС Роман Насирова отримав 970, 5 тисяч гривень за продаж майна за "переуступку". Заступник міністра юстиції Гія Гецадзе продав нерухомість за 1,5 мільйона гривень. Депутат Юрій Савчук отримав від відчуження нерухомого майна 64,7 тисяч гривень. Парламентарій Анатолій Денисенко від відчуження двох об'єктів нерухомості виручив близько 600 тисяч гривень.

Заробляли політики і на оренду житла. Соратниця президента Ольга Богомолець отримала від посольства США в Україні орендну плату за нерухоме майно приблизно 450 тисяч гривень. Парламентарій Валерій Писаренко отримав від колеги Дениса Дзензерського орендну плату у розмірі 1,2 мільйона гривень.

Попит на "німців"

Обзавівся десятирічної Вольво S80 міністр інфраструктури Володимир Омелян. За "залізного коня" віддав 149 тисяч гривень. Підтриману Хонду Акорд за 364 тисячі гривень купив народний депутат Мустафа Найєм.

Любитель "кешу" В'ячеслав Костянтинівський 5 травня 2016 року купив Mercedes-Benz G 350 BlueTEC майже 3,6 мільйона гривень. Опозиціонер Дмитро Добкін продав "рухоме майно" за 1,6 мільйона гривень і купив нвенький Lexus LX 570 (G7) за 3,67 мільйона гривень. В останній день жовтня Mercedes Benz GLS 350d 4m 2016 р. в. купив Сергій Льовочкін. В автосалоні залишив 2,6 мільйона гривень. Представник депутатської групи "Воля народу" Віктор Развадовський 11 жовтня купив новеньку AUDI SQ7 за 1,5 мільйона гривень. А двома днями раніше придбав "нулячий" MERCEDES-BENZ S63 за 950 тисяч гривень.

Позашляховиком Тойота RAV 4 за один мільйон гривень поповнили автопарк депутат Оксана Продан.

Мер Чернігова Владислав Атрошенко купив в кінці вересня Toyota land cruiser 200 за 2,28 мільйона гривень.