ГПУ

Генеральна прокуратура України розслідує кримінальне провадження щодо вчинення колишніми працівниками прокуратури Автономної Республіки Крим злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (надання іноземній державі та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України).

Про це повідомляє прес-служба ГПУ, передає Корупція.Інфо"Зокрема установлено, що ці працівники прокуратури всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу працівника прокуратури України, після анексії Російською Федерацією півострова Крим перейшли на службу до незаконно створеної прокуратури Республіки Крим та виконують вказівки і розпорядження так званих керівників зазначеної прокуратури", — йдеться в повідомленні.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що таких прокурорів є 144.

Він також зазначив, що 51 прокурорський працівник залишився вірним Народу України та після анексії Криму перейшов працювати в органи прокуратури України.

Санкція ч. 1 ст. 111 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.