Прокуратура Львівської області оголосила повідомлення про підозру трьом чиновникам з комунального підприємства «Збиранка», яке керувало сміттєзвалищем.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовцями ЛКП «Збиранка» порушено вимоги Правил експлуатації полігонів побутових відходів. Зокрема експлуатація сміттєзвалища здійснювалась без затвердженого проекту, не вживалось відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів», – йдеться у повідомленні прокуратури Львівської області.

За інформацією місцевого видання «Захід.Нет» підозру у службовій недбалості та порушенні правил екологічної безпеки висунули колишньому директору ЛКП (на момент трагедії діючому) Богдану Горбалю, його заступнику Борису Плашенку і начальнику полігону Олександру Купричу.

Двом з них завтра обиратимуть запобіжний захід, а Куприч знаходиться на лікуванні.

За офіційною версією слідства, внаслідок цих порушень і через нестійкість схилу полігону трапилась трагедія 30 травня. За скоєння злочинів за ст.236 (порушення правил екологічної безпеки) та за ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу передбачено позбавлення волі терміном до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.