Під час чергового судового засідання у справі екс-першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколи Романчука, якого судять за хабарництво, "виплило" ім'я ще одного високопосадовця – нинішнього колишнього заступника голови Миколаївської облради Михайла Соколова. Про це повідомляє Корупція.Інфо

У п'ятницю, 20 січня, на суді зачитали розшифровку запису розмови між директором "ЄЛК-Буд" Максимом Глазмаздіним, Соколовим та тодішнім радником голови облради Геннадієм Левченком. "Звів" їх Микола Романчук, який зазначив, що саме облрада вирішує питання щодо розробки кар'єрів, тому всі питання потрібно озвучувати першому заступнику голови облради. 

Розмова між Гламаздіним, Соколовим та Левченком відбувалася у Миколаївській ОДА. Наводимо уривки розмови.

Гламаздін: Вітаю, вибачте, трошки затримався, погода "шепоче"просто.
Романчук: Заступник голови обласної ради Соколов Михайло Володимирович. Ходімо, я вас познайомлю.
Гламаздін: Добре.

Соколов: Що, ви з Дніпра теж?
Гламаздін: Не зовсім, так, по роботі туди життя забрало.
Соколов: Ти мені скажи, в канцелярію вже зайшли документи?
Гламаздін: Всіх ще немає, ще в стадії, так сказати, Єланця.
Соколов: Що добувати збираєтеся?
Гламаздін: Ракушняк, дуже хорошої щільності.
Соколов: Так.
Гламаздін: Та ну, щоб ви розуміли, просто там район сам по собі як би дуже-таки слабенький, інфраструктура нульова, дороги, як такої, від самого цього радянського кар'єра немає взагалі. Тобто, там, будемо говорити, при такій щільності ракушняку доведеться і доріжку робити, машини будуть сідати. А чому нам цікаво, тому що ракушняк цей призначений для оздоблювальної плитки.
Соколов: О…
Гламаздін: Будемо так говорити, люди, які готові у нас її за кордоном купувати, готові на екологічно чистий будівельний матеріал і платити нормальні гроші. А я так думаю, якщо процес видобутку, а не перекуповування відкрити тут, то це в принципі, в радянські часи цей кар'єр працював і приносив певний обсяг. Так, там залишки по довідці невеликі, питання в тому, що ми готові близько 10 мільйонів інвестувати туди. Тому що там все з нуля. Гілку електричну треба вести, дорогу робити.

Соколов: Там видобуток шахтний або відкритий?
Гламаздін: Відкритий.
Соколов: О, відмінно. Ліцензію отримаєте, так?
Гламаздін: Так, я думаю без питань там все.
Соколов: Друже, ну давайте, ми раді інвестиціям, ми раді робочим місцям, раді тому, що заходить системний такий… з соцугодамі. Причому я думаю, що якщо ви там будете дорогу прокладати, це теж "долина" десь враховуватиметься з нашого боку.
Гламаздін: Ну, як би, прокладати голосно казати.
Соколов: Підсипати будете?
Гламаздін: Так, машини "сідатимуть".
Соколов: Ми ось теж вчора розмовляли, переживали, щоб розвиток був в Єланецькому районі. Я вас проінформую, коли комісія. Дайте матеріальчик. Готові, значить, в канцелярію заносьте.
Гламаздін: А терміни які?
Соколов: Дивіться, якщо встигнете з матеріалами протягом найближчих робочих днів нам закинути, то на 7 червня плануємо сесію. Ви на сьоме вже вийдіть, але ми ж повинні вас через комісію провести.
Гламаздін: Я ж ще й Єланецьку сесію не пройшов, а вона планується, я так розумію…
Соколов: Наступна сесія у нас буде ще одна, річна, кінець червня – початок липня.
Гламаздін: Так, я так і планував, почати працювати вже в вересні.
Соколов: Так що давайте, поспішайте, все від вас залежить.
Гламаздін: Я зрозумів, добре.

Левченко: Мій телефон був "пропущений" на ваш телефон.
Соколов: Я "стикую", ось молода людина … Нехай вони нам сигнальчик про те, що у Єланці пройшли сесію, ось потрібна буде підтримочка.
Гламаздін: Я проходжу сесію в Єланці, їду до Києва, отримую з геологічний цей висновок, там проект ще радянських часів, там необхідна документація…
Соколов: Тебе в обласній екології треба підтримувати?
Гламаздін: Мабуть, так. Мені потрібна екологія.
Соколов: Набираєш Геннадія Валентиновича або я, або наш перший заступник губернатора Романчук.
Гламаздін: Так, я вже це питання піднімав. І з обленерго мені треба буде, тому що там гілку треба тягнути окрему… це також витрати, це знову ж час, але хотілося б теж конкретику підбити, скільки це буде коштувати в обленерго. Там, я розумію, хлопці теж непогано захочуть. Я маю на увазі в плані це собівартості процесу.
Соколов: З обленерго будемо розмовляти, щоб вони пішли вам назустріч, щоб лояльно порахували там ці свої. Дивіться, заявочки кинути, домовитися попередньо, але ні копійки не витрачати. З обленерго переговоримо, щоб може старий тариф закріпили, враховуючи запитувані потужності. Ви знаєте, обленерго по всій Україні, зараз така акція: вони за кіловат 1200 брали.
Гламаздін: Ого…
Соколов: Зараз вони тимчасово беруть по 400 гривень, а за місяць буде підйом до 2400. Ми напряму, ви розумієте, на них не впливаємо.

Соколов порадив Гламаздіну тримати зв'язок з Левченком. Зазначимо, що під час їхньої розмови останній уточнив по телефону у юриста з Мінекології, чи потрібно обов'язково проводити громадські слухання з питання розробки кар'єру. У відповідь отримали, що потрібно лише погодження облради.

Нагадаємо, що прізвище Соколова "виплило" ще на початку розслідування справи Романчука. Згідно з ухвалою суду,він діяв єдиним умислом з Миколою Романчуком та Геннадієм Левченком. Проте СБУ за декілька днів заявила, що Соколов непричетний. А сам він заявив, що його обмовили.