Члени обох партій у Палаті представників США обговорюють резолюцію щодо виключення Російської Федерації з членів Ради безпеки ООН,  про це повідомляє Axios, у розпорядженні якого є копія документу.

Зазначається, що резолюція закликає ООН «вжити негайних процедурних заходів» для внесення поправок у статтю 23 Уставу Статуту ООН, щоб виключити Росію з лав постійних членів цієї організації.

Також йдеться про те, що в документі називають вторгнення Росії в Україну та підтримку самопроголошених Л/ДНР «прямою загрозою міжнародному миру та безпеці» та «відходом від її (Росії – ред.) зобов’язань як постійного члена ООН».

Повідомляється, що резолюцію ініціювала республіканка Клаудіа Тенні, і, за словами представника її офісу, «це один дипломатичний засіб, який ми маємо задля посилення тиску та розширення ізоляції (РФ – ред.)».

Утім, як зазначає видання, можливість прийняття такої резолюції є малоймовірною через те, що будь-які поправки до статутних документів Радбезу повинні схвалити усі члени організації, в тому числі Росія. Однак, як зазначили в офісі ініціаторки резолюції, «це свого роду документ-послання, але він також розширює можливості для дипломатії наших колег».

Зазначимо, що уряд США розширив заборону для польотів своєї авіації на територію всієї України, Білорусі та захід Росії, про це повідомляє CNN. Федеральне авіаційне управління США (FAA) заявило, що публікує розширене повідомлення для пілотів, яке “тепер охоплюватиме “всю Україну, всю Білорусь та західну частину Росії”.