Комітет Палати представників Конгресу США схвалив заборону на визнання Криму російським.

Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США одноголосно схвалив законопроект, що забороняє вашингтонській адміністрації визнавати Крим російським.

Про це повідомили в прес-службі даного комітету.

Даний законопроект був прийнятий конгресменами разом з низкою інших документів.

Текст «Закону про невизнання анексії Криму» дуже короткий і складається всього з декількох пропозицій.

«Заборонити уряду США визнавати анексію Криму Росією, – йдеться в документі. – Політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб не визнавати де-юре або де-факто суверенітет Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами».

Законопроект, який був внесений до Конгресу 16 січня, забороняє всім державним установам і відомствам США «робити будь-які дії або надавати будь-яку допомогу, яка повинна включати визнання або має на увазі визнання де-юре або де-факто суверенітету Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами ».

Також в  тексті окремо прописано, що президенту США надається право робити виключення, якщо він «вирішить, що це необхідно для інтересів національної безпеки Сполучених Штатів». Якщо ініціативу схвалять обидві палати Конгресу, її відправлять на підпис главі держави.

Нагадаємо, раніше в Радбезі ООН США підтримали Україну і поставили ультиматум Росії. 

“Ми ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму, санкції по Донбасу будуть, поки РФ не виконає Мінськ, а по Криму – поки РФ не поверне Крим, маріонетки на Донбасі, вільне судноплавство, поверніть моряків, поважайте суверенітет, включаючи територіальні води», – заявив представник США.

Додамо, що Росія скликала засідання Радбезу ООН з приводу річниці Мінських угод. Представник РФ у своєму слові підкреслив, що Україна нібито саботує виконання мінських домовленостей. Зокрема було зазначено, що у Мінських угодах нібито є чіткий перелік дій, і вони повинні бути виконані нібито тільки в цій чіткій послідовності.

Варто зазначити, що 8 грудня 2018 року Генасамблея ООН прийняла українську резолюцію щодо проблеми мілітаризації Росією кримського півострова і акваторій Азовського та Чорного морів. Тоді документ підтримали 66 країн, 72 утрималися, а проти дали голоси 19.