Олена Зеленська, дружина президента, часто приїжджає на публічні заходи разом з чоловіком в його кортежі.

Але у першої леді є і її власні машини для пересування. Згідно з декларацією президента за 2019 рік, на ній значиться седан Mercedes Benz S 500. А на ділі дружину гаранта на куленепробивній представницькій іномарці возить особистий шофер з охороною.

Слідом за нею – супровід на седані бізнес-класу Toyota Camry. Варто відзначити, що держномерів ні першого, ні другого автомобіля немає в базі поліції. А це означає, що кортеж має номера прикриття, якими користуються співробітники Держохорони для забезпечення безпеки високопоставлених осіб.

Кореспонденти “Страни” стали свідками того, як ганяє по столиці леді Зе. Якось вранці буднього дня її кортеж виїжджав із закритої території держдач в Конча-Заспі, де живе сімейство Зеленських.

Мабуть, Олена кудись сильно поспішала.

Так як на Столичному шосе її машини розганялися до швидкості 114 км / год. А на цій ділянці дозволено лише 50 км / год, але з 1 травня по 1 листопада обмеження піднімають до 80 км / год.

До речі, раніше ми фіксували, що сам президент на цій же ділянці ганяє зі швидкістю не меншою. А саме розганявся кортеж Зе з п’яти машин до 117 км / год, що значно перевищує дозволене правилами дорожнього руху.

Але, як ми вже неодноразово писали, за порушення ПДР ні Олена, ні її чоловік, ні їхні особисті водії штраф не отримають.

Відповідно до закону “Про охорону органів державної влади України та посадових осіб”, ряду віпів належить супровід машини з мигалкою, що дозволяє нехтувати деякими правилами дорожнього руху.

Серед таких чиновників: президент країни (і члени його сім’ї, а також попередники на цій посаді – довічно), спікер і його перший зам, глава Кабміну і перший віце-прем’єр, керівники Конституційного і Вищого судів, глава МЗС і генпрокурор.

І цей закон має пріоритет над ПДР, що підтверджує постанова Кабінету міністрів України.