Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Любомир Мельничук розкритикував рішенняміського виконавчого комітету щодо підвищення на 20% тарифів на квартплату з 1-го грудня.

Про це він заявив вчора, 17 листопада, під час громадських слухань щодо перенесення ринку Санта Барбара, інформує кореспондент «Вголосу».

«Чого нам чекати далі, опісля підвищення тарифів на комунальні послуги? Напевно, зростання тарифів на проїзд. Адже все логічно: паливо подорожчало, отож і проїзд має бути вищим», – підкреслив депутат.

Він також пояснив громаді, чому виконком прийняв рішення про підняття тарифів на комунальні послуги.

За його словами, причиною став низький рівень зарплати двірників, які сьогодні отримують 1355 грн, тоді як після коригування тарифів зарплата зросте до 1700 грн

«Фракція «Свобода» не проти того, аби підняти зарплату двірникам. Навпаки, ми вважаємо, що ці люди мають на це моральне право. Бо робота важка, і вони чи не єдині у Львові, які заслуговують на низький уклін. Проте підвищувати їм зарплату можна в інший спосіб, не за рахунок всього Львова»,– підкреслив Любомир Мельничук.

Депутат розказав громаді про те, що фракція запропонувала виконкому, за яким залишається остаточне рішення про підвищення тарифів, зручний для всіх шлях. Він стосується економії на управлінських витратах.«Коли ми запропонували виконкому використати всі резерви бюджету, аби не допустити зростання тарифів напередодні зими, нас не послухали. Всі проголосували за підняття тарифів, бо так зручно», – підкреслив голова фракції.

Він також додав, що кошти, які будуть сплачувати львів’яни за комунальні послуги, підуть не тільки на підвищення заробітної плати двірникам.
«Ви мусите розуміти, що частина коштів з комуналки піде на управлінські витрати», – сказав Любомир Мельничук.

Відповідаючи на запитання громади, як протистояти свавіллю виконкому і що робити далі, голова фракції наголосив на тому, що потрібно починати з люстрації виконкому. Бо наразі в ньому присутні люди з попереднього уряду.

«Каденція «Свободи» не голосувала за діючий виконавчий комітет. Його обирали «Батьківщина», «Наша Україна», «Пора», які мали більшість у 2006 році. І тому сьогодні наш виконком де-юре – це уряд Азарова», – підкреслив депутат.

Як писав «Вголос», після зростання тарифів, квартплата у двокімнатній квартирі, наприклад, на Сихові зросте на 14 грн – з 68 до 82 грн, в однокімнатній – на 11 грн, в трьохкімнатній – на 20 гривень.

 

 

Джерело: Вголос