У Парижі, на 90-му році життя помер знаменитий французький актор Майкл Лондсдейл (також відомий як Мішель Лондсдаль). Про це повідомляє France 24.

Про смерть виданню повідомив агент актора. Лондсдейл пішов з життя в своєму будинку в Парижі.

Актор найбільш відомий широкій публіці за роллю лиходія Хьюго Дракса, мільярдера-психопата, у фільмі про Джеймса Бонда “Місячний гонщик”. Агента 007 в тому фільмі зіграв Роджер Мур.

Лонсдейл досконало володів двома мовами: французькою та англійською. За свою шестидесятирічну кар’єру зіграв понад 200 ролей на обох мовах, зокрема численні виступи на телебаченні та радіо. Лонсдейл часто грав персонажів, які привертали увагу глядачів, навіть коли він виконував лише другорядні ролі.

Піком його кар’єри стала роль у фільмі “Люди і боги” в 2010 році. Заснований на реальних подіях, фільм розповідає історію семи французьких ченців, які були вбиті після викрадення зі свого монастиря в Алжирі в 1996 році під час громадянської війни в країні.

За цю роль Лонсдейл отримав свою першу і єдину премію “Сезар” – французьку версію “Оскара” – як кращий актор другого плану в 2011 році.