За звичайний огляд у жінки почали вимагати гроші 
Вагітній жінці, переселенці з Криму відмовилися надати медичну допомогу в одній з районних амбулаторій міста Тернополя, передає Корупція.Інфо.

Світлана Калашнікова, яка на 7 місяці вагітності, відмовили у медичному обслуговуванні. Кілька днів тому жінці стало зле, у неї піднялася температура і тиск. Вона звернулася в районну амбулаторію, яка знаходиться поряд з її будинком. 

Популярне: “Остаточно відмовилися від планів”: стало відомо про стан постраждалої вагітної жінки в харківській ДТП, лікарі зробили неможливе

Лікарі амбулаторії зажадали від Світлани грошей за огляд, посилаючись на постанову тернопільської мерії, в якій регулюється медичне обслуговування для тих, у кого немає прописки за місцем звернення. А у Світлани Калашнікової – кримська прописка. 

Калашніковій ставало все гірше, а лікар замість того, щоб надати допомогу, спочатку зажадала у пацієнтки паспорт і прописку, а потім і оплату за огляд. До огляду так і не дійшло, так як вагітна жінка вибігла з амбулаторії, не показавши документи. Як стверджує сімейний лікар амбулаторії №17, Надія Кернічна, за вагітною вийшла адміністратор амбулаторії і попросила її повернутися на прийом, пообіцявши їй огляд. Але Калашникова відмовилася. 

Виявилося, що постанова мерії дійсно існує. Її прийняли ще в червні 2017 року і згідно з якою, будь-який пацієнт, у котрого немає тернопільської прописки повинен оплачувати всі послуги в комунальних медичних установах. Вартість прийому сімейного лікаря – 30 гривень. І як пояснили в мерії, щоб отримати такі послуги безкоштовно, міська рада має оформити спеціальний договір між медичною установою за місцем прописки пацієнта і амбулаторією, у якого він хоче обслуговуватись. 

У мерії міста Тернополя пообіцяли розібратися в даній ситуації. Крім того, з'ясувалося, що постанова, прийнята у червні, почне діяти тільки з 2018 року і на даний момент, переселенці, а також всі інші, хто не має прописки в Тернополі, мають право отримувати медичні послуги безкоштовно. І вимагати оплату послуг – незаконно.