Син президента-втікача Киргизії Аскара Акаєва раптово помер в Москві. За попередніми даними, у 43-річного Айдара Акаєва сталася зупинка серця.

Про це повідомило видання 24. kg з посиланням на близьких родини.

У поваленого в березні 2005 року в ході «тюльпанової революції» 75-річного Акаєва четверо було дітей – Бермет, Айдар, Саадат і Ілім.

Бермет і Айдар Акаєв в лютому 2005 року балотувалися в Жогорку Кенеш (парламент Киргизької республіки) і отримали депутатські мандати від партії влади «Алга Киргизстан». Сімейно-кланова корупція викликала масові протести в країні. В результаті Акаєв і його рідні були змушені тікати за кордон.

Першою дружиною Айдара Акаєва була молодша дочка президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Аліє. Вони одружилися в 1998 році, коли їй було 18 років, і розлучилися в 2001-му.

З 2002 Айдар був одружений на дочці відомої в кінематографічних колах сім’ї Чокубаєвих – телеведучій Сайкай Чокубаєвій. В них двоє дітей. Після того як сім’я Акаєвих переїхала в Москву, Айдар займався бізнесом.

Як повідомляє 24. kg, це не єдина втрата в сім’ї Аскара Акаєва. Раніше в Москві помер також його 59-річний племінник Кубан Акаєв, син брата Аскара Акаєва Чілтена. Похорон відбувся 5 лютого в Кеміні – в день смерті Айдара.