Перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки СБУ Сергій Семочко володіє нерухомістю на понад 200 млн грн, а члени його сім'ї мають російське громадянство та бізнес у Криму.

Про це стало відомо з розслідування програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Семочко їздить на Land Cruiser, зареєстрованому на неіснуючу людину. 

Живе у закритому котеджному містечку в Конча-Заспі. Будинок на 333 квадратних метра офіційно придбала Тетяна Лисенко. 

Ще два великі будинки у Козині нещодавно були оформлені на її дочку Анастасію. За інформацією журналістів, Лисенко є дружиною Семочка.

Анастасія Лисенко взимку 2017 року придбала будинок у Конча-Заспі, який раніше оцінювали в $2 млн. 

У січні 2017 року вона також придбала маєток майже на 700 м2. Крім того, у соцмережах вона виставляла фото з вертольотом на винзаводі "Шабо" під Одесою. Переліт до Києва коштує в $4-6 тис. долларів.

У розслідуванні йдеться, що три будинки в Козині обійшлися Семочку в близько $8 млн. При цьому аналіз доходів його сім'ї говорить про відсутність легального джерела таких фінансів.

Судячи з фото з соцмереж, сім'я постійно їздить до анексованого Криму. Журналісти перевірили достовірність копій російських паспортів родичів Семочко і з'ясували, що всього в Криму зареєстровано 8 його родичів з подвійним громадянством. 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

На запит програми він заявив, що родинні зв'язки є конфіденційною інформацією. Походження майна він також не пояснив.

Відзначимо, Голова СБУ Василь Грицак повинен пояснити у парламенті, як перший Сергій Семочко за період війни заволодів нерухомістю на понад 200 млн грн.

На цьому з трибуни Верховної Ради наголосив нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

" Людина, яка відповідала за економічну контррозвідку, відповідає за зовнішню розвідку, не мала жодного шансу отримати майно в таких розмірах, не продаючи національні інтереси України під час війни. Розуміємо, чому мовчить президент. Таке призначення не могло бути без нього.

Звертаємось до спікера: покликати голову Служби безпеки, дати доручення комітетам з питань оборони і з протидії корупції негайно провести спеціальні слухання з цієї ситуації. Маємо виправляти страшну історію, на яку вказали журналісти", – сказав Соболєв.

Зал підтримав таку пропозицію оплесками.