Перші заяви обраного президента України Володимира Зеленського, який ще не вступив в свої обов’язки, прокоментував колишній помічник держсекретаря США Девід Краймер.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Голос Америки”.

Девід Краймер був також екс-главою правозахисної організації Freedom House, екс-аналітиком “Інституту Маккейна”, а нині він – співробітник Міжнародного університету Флориди.

Так, Володимир Зеленський розповів про те, що планує змінити “формат Мінських” переговорів щодо тимчасово окупованій території Донбасу. За словами Девіда Краймера, новий формат допоможе Україні повернути ці території.

На його думку, “Мінськ-2”, який хоче перезавантажити новообраний президент, це вірний шлях до врегулювання конфлікту. У той же час американський експерт вважає, що Москва не погодиться допустити до переговорів ще і США з Британією.

“Я не впевнений, що росіяни на це погодяться. А якщо ні, то це, мабуть, означає, що” мінський процес “не працює. У США є чудовий переговірник – Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту. Це ситуація, коли очевидні винуватець і жертва: винуватець – це путінська Росія, а жертва – Україна. Росія вторглася в Україну, а не навпаки “, – розповів Краймер.

Колишній помічник держсекретаря США впевнений, що потрібно посилити тиск на владу РФ. Тільки після цього президент країни-агресора Володимир Путін зможе змінити свою позицію щодо Донбасу.

“Тому треба посилити міжнародний тиск на Кремль, щоб Росія поважала територіальну цілісність і суверенітет України. Путін не змінить своєї політики, поки не буде більшого міжнародного тиску і додаткових санкцій з боку США, Канади, ЄС. Ціна і наслідки для Кремля повинні вирости”, – підкреслив Девід Краймер.

Він нагадав, що “мінський процес” не включає Крим і підкреслив, що США не визнає незаконною анексію і окупації Криму.

А тим часом в Україні і на Заході активно обговорюють можливість переговорів між Путіним і Зеленським.

Так, наприклад, спецпредставник США Курт Волкер підтримує цей варіант.

А ось військовий радник майбутнього президента з питань безпеки і оборони Іван Апаршин вважає, що зустрічі один на один не повинно бути і назвав умову переговорів Зеленського з Путіним.