24260

Європейська комісія "За демократію через право" (більш відома як "Венеціанська комісія") прийняла рішення про невідповідність українського закону про декомунізацію стандартам Ради Європи. Про це повідомили в прес-службі СЕ, передає Корупція.Інфо.

Як зазначається, Рада Європи надала Києву низку рекомендацій, які дозволять привести закон у відповідність зі стандартами Ради Європи, зберігши його основну задачу щодо заборони комуністичної та націонал-соціалістичної пропаганди.

У СЕ підкреслили, що у Венеції 18 грудня був прийнятий спільний проміжний висновок Венеціанської комісії та Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ – інституції, яка найбільш відома через спостереження за виборами.

ВК та БДІПЛ визнають право України заборонити або навіть криміналізувати певну символіку або пропаганду тоталітарних режимів і попереджають, що в нинішньому формулюванні закон може призвести до порушення права на свободу висловлювання.

Зокрема, Київ закликали точніше визначити термін "пропаганда" – так, щоб це визначення стосувалося тільки чогось більшого, ніж простого вираження думок чи ідей". Також у ВК і БДВПЛ звернули увагу на відмінність підходів до нацизму і комунізму в українському законі.

Окрема тема для зауважень – передбачені покарання.