Анексія Криму Росією завдала Україні збитків на 1 трильйон гривень, повідомив Радіо Свобода заступник генпрокурора Гундуз Мамедов. І в міру продовження окупації українського півострова ця сума буде збільшуватися.

Про це повідомив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю Радіо Свобода.

«За попередніми даними матеріалів кримінальних проваджень, тільки по Криму збитки сягають одного трильйона гривень. Очевидно, це не зафіксована сума, адже агресія РФ триває, як тривають і порушення прав громадян на окупованих територіях півострова і Донбасу», – сказав Мамедов.

Мамедов також зазначив, що окрім економічних злочинів окупант також вчиняє злочини проти людства, оскільки в Криму систематично порушуються права людей.

Україна направила 6 звернень до Міжнародного кримінального суду про порушення міжнародного законодавства Росією в включеному Криму.

Також заступник генпрокурора назвав інші злочини Російської Федерації, які зафіксовані в Криму:

“Це – насильницьке переміщення цивільного населення, незаконний заклик кримчан до лав Збройних сил Російської Федерації. У останньому повідомленні про порушення майнових прав йдеться про систематичні і широкомасштабних діях окупаційної влади. Вони здійснюються по всій території Кримського півострова із залученням т.зв. ” судових органів”.

“Таким чином, ми доводимо до Міжнародного кримінального суду факти, які можуть свідчити про контроль країни-агресора над окупованою територією”, – додав Мамедов.