У Верховній Раді Україні зареєстровано Проєкт Закону №1222-1 Про обіг зброї, який передбачає створення єдиного реєстру та врегулювання обігу зброї для громадян.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Проєкт закону внесли до Ради народні депутати від фракції “Слуга народу”.

Згідно з пояснювальною запискою, на сьогоднішній день питання обігу зброї регулюється лише підзаконними актами, деякі з яких вже втратили актуальність.

Відтак, новий закон має поділити обіг зброї на цивільний, яким регулюється обіг дозволеної для використання зброї у фізичних осіб, та на спеціальний, яким регулюється обіг зброї юридичних осіб.

Також законом пропонується провадити класифікацію зброї, розділивши її на 4 категорії:

До категорії А належить, зокрема, автоматична та інша зброя і боєприпаси, заборонені у цивільному обігу.

До категорії Б належить короткоствольна зброя довжиною менше 800 мм, набуття у власність якої дозволено лише в конкретних випадках, прямо зазначених в законі (зокрема, для спортсменів з видів спорту, визнаних в Україні, правила змагань яких передбачають використання вогнепальної зброї).

До категорії В, зокрема, належить довгоствольна нарізна, гладкоствольна та комбінована вогнепальна зброя, а також гладкоствольна короткоствольна (травматична), пневматична, калібром більше 4,5 мм зброя, яка дозволена для набуття у власність фізичним та юридичним особам для використання у цивільному обігу.

До категорії Г належить холодна зброя.

У законі буде детально прописано порядок обігу зброї по кожній із цих категорій: придбання, зберігання, транспортування, використання та інше.

Проєктом закону, також, прописаний пункт про носіння зброї, яке буде дозволено лише в конкретних випадках, пов’язаних з полюванням у мисливських угіддях, заняттям стрільбою чи на спортивних заходах. Фізичні особи матимуть право на носіння травматичної та нагородної зброї, окрім місць, де це заборонено.

Також буде прописане питання здійснення державного контролю за зброєю, яка перебуває у цивільному обігу та ведення криміналістичного обліку зброї за її слідами, що залишаються на стріляних з неї кулях та гільзах, а також процедура огляду технічного стану та контрольного відстрілу зброї.

Окрім цього, документ передбачає створення Єдиного державного реєстру зброї, в якому буде зібрана інформацію по кожній одиниці зброї та її обіг протягом всього життєвого циклу.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає передчасним вирішення питання щодо легалізації зброї. Таку відповідь він дав на електронну петицію, яка набрала необхідні 25 тис. голосів для розгляду.