З 1-го грудня у Верховному суді розпочинається люстраційна перевірка, попри подання до Конституційного суду. Таке розпорядження затвердив глава ВСУ Ярослав Романюк.

Судді ВС повинні написати заяви, в яких пояснити, чи підпадають вони під критерії люстрації. Подати свої заяви судді мають до 11-го грудня.

Як зазначив очільник тимчасової спеціальної комісії Вищої ради юстиції з люстрації суддів Володимир Мойсик, подання в Конституційний суд України не припиняє дію люстрації щодо суддів.

"Пішов процес люстрації. Подання до Конституційного суду чи звернення до президента закон, як відомо, не зупиняють, люстрація почнеться",– запевнив Мойсик в інтерв'ю каналу "Рада".

З його слів, "за двома законами – і за законом "Про відновлення довіри досудової влади" і за законом "Про очищення влади" – десь планується перевірка до півтори тисячі суддів, більша частина з яких можуть потрапити під люстрацію".

Нагадаємо, Верховний суд звернувся із поданням до КСУ стосовно перевірки конституційності норм закону про люстрацію щодо суддів.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів