Україна відправила в море два броньованих катери типу “Гюрза” і десантно-штурмового типу “Кентавр” ВМС України.

Кораблі вийшли у відкрите море сьогодні вранці з підрозділом морпіхів на борту. 

На катерах були присутні підрозділи морських піхотинців з повним обмундируванням і зброєю. 

Практичні заняття морської піхоти потрапили на відео – кадри опублікувало на сторінці в соціальній мережі командування морської піхоти ВМС ЗСУ.

На опублікованому кадрах група морської піхоти в повному обмундируванні знаходиться на катерах “Кентавр” і виходить у відкрите море, що є підготовкою на випадок відбиття воєнної загрози з боку Росії з моря.

Додамо, що в 2019 році на озброєння Военно-морських сил України надійде ще один малий броньований артилерійський катер і два десантних катера "Кентавр". 

Про це повідомив заступник начальника головного управління оборонного планування Генштабу Збройних сил України В'ячеслав Дем'яненко.

"До складу ВМС прийняті шість малих броньованих артилерійських катерів, в поточному році заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів "Кентавр". Триває розробка технічного проекту ракетного катера типу "Лань", оснащеного ракетним комплексом "Нептун", – повідомив він.

Дем'яненко зазначив, що американці в рамках міжнародної допомоги передали Україні два патрульних катери типу Island і "тривають заходи щодо формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжя та в акваторії Азовського моря".

Також представник Генштабу розповів про реформи в армії. Він заявив, що на даний момент сформовано Морське командування, Командування морської піхоти і змінюється організаційна структура бойових частин і частин забезпечення.

Управління бригад надводних кораблів переформовані в дивізіони надводних кораблів, а дивізіони кораблів охорони і забезпечення – в дивізіони кораблів охорони рейду. 

Крім того, за словами спікера, сформований дивізіон і ланка суден забезпечення, які будуть виконувати виключно завдання по забезпеченню функціонування корабельного складу.

Відзначимо, "Кентавр" – це вже другий проект вітчизняних катерів, який був розроблений і побудований саме незалежною Україною.