JPG

 

Через рік після російської анексії Криму як і раніше залишається частиною України.

Про це президент України Петро Порошенко написав у своїй статті "Крим як і раніше Україна" для The Wall Street Journal, опублікованій 19 березня поточного року.

"Рік потому Крим залишається частиною України, і це наша спільна відповідальність з рештою світу, щоб скасувати несправедливість де-факто і де-юре – зробити так, щоб агресор пішов. Рано чи пізно Крим повернеться туди, кому він належить, і наш спільний обов'язок зробити це якомога швидше – з поваги прав наших громадян, міжнародного права і заради збереження глобальної безпеки ", – написав глава української держави.

Порошенко нагадав, що рівно рік тому український Крим був незаконно анексований сусідньою державою – Російською Федерацією."Я сам був свідком незаконної і ганебної окупації, і ніколи не забуду і не виправдаю це. Коли я відвідав кримську столицю Сімферополь рік тому, щоб допомогти домовитися про врегулювання, я бачив багато "маленьких зелених чоловічків", які насправді були добре озброєними професійними солдатами. І хоча вони були в масках і переодягнені, у формі зі зміненою маркуванням, стало ясно, що кожна команда окупації приходила з одного джерела: з Кремля", – підкреслив український президент.

Також він згадав агресію на Донбасі, в результаті якої загинули понад 6 тисяч осіб, а регіон перетворився на руїну. "Незважаючи на відновлення перемир'я, яке я підписав у Мінську минулого місяця, періодично насильство триває", – підкреслив Порошенко.

За словами президента України, Росія своїми діями не тільки "зазіхнула на міжнародне право, але і відняла у громадян України право жити у власній державі". "Москва швидко експортувала свою владу сильної руки, розправляється з інакомисленням, ЗМІ та доступом до інформації", – сказав Порошенко, згадавши також загрозу депортації і порушення прав місцевих жителів півострова, особливо кримських татар.

Президент нагадав, що 27 березня 2014 100 держав-членів ООН прийняли резолюцію, в якій підтримали територіальну цілісність України і визнали Крим частиною України. "Ми пам'ятаємо і цінуємо цей прояв міжнародної солідарності в годину потреби. І ми віримо, що кримський народ знову набуде свою рідну землю", – підкреслив він.

Джерело: Корупція.Інфо.