У Вінницькій обл. за звинуваченням у дезертирстві та держзраду судитимуть чотирьох військовослужбовців з Криму, які після його окупації залишилися на півострові. Про це повідомили в прес-службі Генпрокуратури, передає Корупція. Інфо.

"За клопотанням військової прокуратури Вінницького гарнізону Центрального регіону України судом було надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування в порядку глави 24-1 Кримінального процесуального кодексу України стосовно чотирьох військовослужбовців військових частин, що дислокувалися в місті Джанкой Автономної республіки Крим", – сказано в повідомленні.

У ГПУ повідомили, що підозрювані перейшли на бік РФ і переховуються від правоохоронних органів України. Їх дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 1 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України.

Обвинувальні акти щодо них направлено до Вінницький міський суд для розгляду по суті.

Нагадаємо також, станом на 1 березня 2016 року було відкрито 2137 кримінальних проваджень за фактами військових злочинів. За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, тільки в минулому році за скоєння військових злочинів було винесено понад 3,5 тис. обвинувальних вироків.

Крим був незаконно анексований Росією в березні 2014 р. після проведення "референдуму", не визнаного ні Україною, ні світом. Після встановлення контролю над Кримом російською окупаційною владою на півострові погіршилася ситуація з правами людини, що констатують міжнародні організації.