У Тернопільській області в Буданівській психоневрологічній лікарні під час перевірки виявили порушення прав людини і людської гідності.

Як повідомила прес-служба Уповноваженого з прав людини, про факти порушень стало відомо при індивідуальних бесідах з пацієнтами, передає Корупція.Інфо


Відзначається, що чоловіків з туберкульозного відділення залучали для фіксації жінок, які перебувають на лікуванні в психіатричному відділенні № 3. При цьому, таку процедуру повинен проводити тільки медперсонал.


"Крім того, в наглядовій палаті зазначеного відділення моніторами виявлено пацієнток, які перебували на ліжках у власних випорожненнях без нижньої білизни і простирадл. При цьому, на складі закладу зберігалася чиста білизна в достатній кількості. Незважаючи на те, що одна з цих пацієнток мала численні інфіковані рани, належна медична допомога їй не надавалася", – сказано в повідомленні.


Популярне: Штрафи до 6800 грн і перерахунок пенсій: Що зміниться для українців вже від сьогодні

Також повідомляється, що трьох пацієнтів, які більше десяти років тому перехворіли на черевний тиф, тримали в ізоляції без будь-якої інформації про хід хвороби.


У лікарні виявили недієздатних хворих, які всупереч закону були госпіталізовані без рішення суду.

"У цьому закладі, як і в багатьох лікарнях такого профілю, проблемним залишається питання тривалого перебування хронічно хворих пацієнтів. Як правило, родичі, які отримують їхні соціальні виплати, не хочуть забирати таких осіб з лікувального закладу", – зазначають правозахисники.