a4c5fc907bc4120bdecee94bbdd2ba471440440748

Верховний суд Росії постановив, що засекречування втрат Збройних сил РФ у війні проти України може розкрити державну таємницю. Так ВС РФ відповів на апеляції щодо порушення права на доступ до інформації у зв’язку із законом, який дозволяє приховувати дані про загиблих російських солдатів.

Новину передає Корупція.Інфо.

«Відповідно до закону про військову службу, обов'язки, які покладаються на осіб, які несуть таку службу, припускають необхідність виконання ними поставлених завдань у будь-яких умовах, в тому числі, пов'язаних зі значним ризиком для життя і здоров'я», – йдеться у повідомленні.

Суд запевняє, що розголошення даних про втрати російських військовослужбовців може розкрити дані про дислокацію на сході України, найменування, організаційну структуру, озброєння, чисельність військ та стан їхнього бойового забезпечення, що становить державну таємницю.

Раніше у Верховний суд Російської Федерації надійшов позов від російських юристів і журналістів, в якому вони просять скасувати як неконституційний указ президента Російської Федерації Путіна про засекречування всіх військових даних про втрати особового складу військовослужбовців «в мирний час».

Нагадаємо, президент Російської Федерації Путін наприкінці травня 2015 року підписав указ, який фактично відносить всю інформацію про загиблих на Сході України військовослужбовців РФ до переліку відомостей, які відносяться до державної таємниці.