Режим надзвичайного стану триватиме 30 днів

У Венесуелі парламент оголосив надзвичайний стан в країні. Так він став на бік Хуана Гуайдо, який проголосив себе президентом країни, який і запропонував ввести режим надзвичайного стану.

 Режим надзвичайного стану був введений через проблеми з електрикою, які почалася в південноамериканській країні з 7 березня 2019 року.

Поки повідомляється, що режим надзвичайного стану триватиме 30 днів. Указ місцевого парламенту – Національної асамблеї – спонукає венесуельських військових захищати об'єкти і працівників державної енергетичної компанії під назвою Corpoelec.

Хуан Гуайдо вважає, що режим надзвичайного стану допоможе запросити й одержати допомогу в інших країн.

Нагадаємо, що блекаут у Венесуелі стався в 23 з 24 штатів. Президент Венесуели Ніколас Мадуро назвав "електричної війною".

7 березня 2019 року майже всі регіони Венесуели, включно зі столицею Каракасом, залишилися без світла. Напередодні місцеві ЗМІ повідомили, що в столиці вдалося відновити електропостачання приблизно на 40%.

Уряд заявив, що причиною знеструмлення стала кібератака на найбільшу гідроелектростанцію країни, яка виробляє найбільшу частину електроенергії.

Через блекаут уряд Венесуели скасував робочий день і шкільні заняття 11 березня.