У разі запровадження локдауну в Україні працюватимуть об’єкти критичної інфраструктури та громадський транспорт. Про це заявив нардеп від “Слуги народу”, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Працювати на роботі можна буде тільки дистанційно. Крім критичної інфраструктури – атомна електростанція, лікарня, аптеки, маленькі магазини – все інше має бути зачинено. Що стосується транспорту – міжнародне авіасполучення немає сенсу зачиняти, бо ми вводимо локдаун, щоб зменшити накопичення людей в якихось місцях. Якщо люди можуть собі дозволити поїхати десь на відпочинок, то це ж зменшення концентрації людей тут на місці – це теж дасть можливість розірвати ланцюг. Але транспорт має бути закритий, крім службового транспорту, щоб люди могли дістатися на роботу. Мають бути закриті ТРЦ, всі розважальні заходи, обмеження на скопичення людей навіть на свіжому повітрі”, – сказав Радуцький.

Водночас парламентар зауважив, що введення локдауну також залежить від завантаженості лікарняних ліжок. Коли в українських лікарнях буде зайнято 35-40 тисяч лікарняних ліжок, уряду треба буде посилювати обмеження.

Також він нагадав, що уряд попередить про введення локдауну за 7 днів.

“Точну дату я вам не можу сказати. Єдина точна дата – що за 7 днів до цієї дати ми будемо про це знати. Це я точно впевнений”, – додав Радуцький.

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов підтвердив, що локдаун в країні буде, але точної дати поки нема.