Зниження єдиного соціального внеску (ЄСВ) утворює діру в державному бюджеті України у розмірі 70 млрд грн. У цьому зізналася міністр фінансів України Наталія Яресько. 

Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на РБК-Україна.

1

"Як ми її (діру, – ред.) закриємо? По-перше, рівне поле для всіх. ПДВ ми не підвищуємо, залишається 20%", – зазначила Яресько.

При цьому, за її словами, в усіх європейських податкових моделях зниження ставок прямих податків завжди компенсується підвищенням ставок податків на споживання, тобто – ПДВ.

"У наших сусідів ставка ПДВ становить 21-23%, тобто ми б могли на 1% підняти. Але ми цього не робимо, а пропонуємо прибрати всі пільги. Частину мінусу ми оплатимо за рахунок підвищення акцизів, і це нормальний європейський підхід, де знову ж перше, що збільшується, – непрямі податки та акцизи на товари, які шкідливі для здоров'я (сигарети, алкоголь, пиво)", – зазначила Яресько.

Також вона нагадала про зобов'язання української влади перед ЄС – привести ставки акцизів до європейського рівня, "щоб не було такого, як сталося в Закарпатті, коли контрабанда сигарет процвітає, тому що не збігається рівень акцизів у двох сусідніх країнах".

"Ще частина фінансуватиметься за рахунок нових податків та оподаткування грального бізнесу, що принесе додатково до бюджету близько 5 млрд грн. Всі говорять про необхідність ліцензування бурштину, ми теж думаємо над цим", – додала Яресько.

Нагадаємо, Мінфін пропонує ставку у 20% по всіх основних податках.