Минуле засідання у справі кума Путіна, Віктора Медведчука, щодо продовження домашнього арешту тривало 12 годин, а рішення змогли прийняти лише на наступний ранок – сьогодні мали розглядати апеляцію, але Київський апеляційний суд не зміг розглянути скаргу підозрюваного у держзраді нардепа на рішення Печерського суду про продовження домашнього арешту – засідання перенесено на 30 липня.

Суддя заявила сторонам процесу, що матеріали справи з Печерського суду до Київського апеляційного суду надійшли до початку його засідання і колегія суддів не встигла з ними ознайомитися. У зв’язку з цим засідання щодо апеляції перенесено на 30 липня.

Медведчук з’явився у суді разом зі своїми соратниками, і вчергове розповів журналістам, що всі звинувачення на його адресу необґрунтовані.

«Я, мої адвокати, колеги по партії розраховуємо тільки на свої зусилля. Ми віримо в те, що у нас достатньо доказів спростувати всі необґрунтовані звинувачення, висунуті прокуратурою і викладені у рішення «печерського» судді. У нас достатньо аргументів, щоб боротися з урахуванням нашої правової системи».

Як повідомлялося, Печерський районний суд, починаючи з 9:30 8 липня, майже 12 годин розглядав питання про продовження запобіжного заходу Медведчуку. На засіданні адвокати кілька разів просили про відвід судді, прокурора, але нічого не вийшло. Цим вони намагалися затягувати засідання, щоб суд не встиг прийняти рішення, і їх підзахисний був би повністю вільний. Однак суддя оголосив перерву до ранку 9 липня і постановив продовжити домашній арешт.

Нагадаємо, що народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака звинуватили в державній зраді і розкраданні національних ресурсів.

На спільному брифінгу генпрокурор Ірина Венедиктова і глава СБУ Іван Баканов розповіли, що нардепам повідомили про підозру за трьома епізодами:

• Замах на розграбування природних ресурсів (за версією слідства, в 2015 році фігуранти справи вступили в змову із чиновником уряду РФ для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря).
• Передача російським спецслужбам відомостей, що містять державну таємницю (у 2020 році Медведчук нібито передав Козаку, який перебував на той момент на території Росії, відомості про секретний підрозділ української армії).
• Антиукраїнська діяльність (Медведчука підозрюють у намірі створити “інфраструктуру впливу” через українців, які працюють у РФ).