В партії “Слуга народу” розробили нові зміни в законодавство, які стосуються столиці України, Києва.

Основна проблема київського місцевого самоврядування полягає не в тому, хто обіймає посаду міського голови та очільника КМДА, а в недосконалому законі “Про столицю України – місто-герой Київ”. Тому в партії “Слуга народу” практично повністю підготували новий закон.

Про це заявив “обраний народний депутат України від партії “Слуга народу” Віталій Безгін.

За його словами, колізія в першу чергу полягає в тому, що в Києві вибраний міський голова і депутати, але немає класичного виконавчого органу при Київміськраді: “Адже КМДА є одночасной виконавчим органом міської ради, й державним органом. Адміністрація має бути органом нагляду держави, який слідкує за тим, щоб все було в межах Конститутції і законодавства”.

“Також, окрім необхідних змін до законодавства, нам потрібне нове районування в Києві, проте навіть циклічні проблеми з виборами до райрад, це теж питання до чинного закону, який потребує змін”, – підкреслює нардеп.

Обранець від “Слуги народу” наголошує на тому, що нинішній конфлікт голови Офісу президента Андрія Богдана з очільником Києва лежить не в політичній площині:

“Те, що Боган висловлює Кличку – це те саме, що йому можуть закинути безліч киян. В президента є законнні підстави звільнити Кличка, адже в 2010 році відбулись зміни до Конституції, які потягнули за собою й зміни до закону про столицю”.

“У нас вже практично готовий проект нового закону про столицю. Логіка проекту в тому, що київський міський голова очолює виконавчу владу в Києві, а КМДА залишиться як префектура з функцією нагляду, яка не втручається у фінансові і господарські питання міста. Адже на рівні Києва префектуру можна запровадити на рівні закону і не чекати змін до Конституції”.

Водночас, пропрезидентська “Слуга Народу” не планує серед першочергових ініціатив вносити до парламенту нового скликання зміни до закону “Про столицю України – місто-герой Київ”, повідомив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

“Кількість законодавчих ініціатив від партії “Слуга народу” перевалила за 300 … там є різні напрацювання, зокрема і питання, пов’язані з переформатуванням напрямків, які стосуються столиці, але питання в тому, коли воно буде, в якому форматі воно буде – це питання дискусії у парламенті … на все свій час”, – зазначив на брифінгу у Києві.

За словами Стефанчука, серед першочергових законопроектів – зняття депутатської недоторканості та внесення змін до Регламенту роботи Верховної Ради.