Позаштатний радник Президента Володимира Зеленського Михайло Федоров прогнозує, що наступні президентські вибори будуть проходити онлайн після того, як Зеленський підписав указ про розгляд створення веб-порталу держпослуг.

Про це він повідомив в інтерв’ю виданню “Liga.net”.

“У нас вже зараз є проект TheVote. На першому етапі це будуть опитування, завдяки яким президент, прем’єр та інші будуть дізнаватися реальну думку жителів країни”, – сказав він.

На уточнююче питання, коли українці зможуть голосувати онлайн, Федоров відповів, що на наступних виборах Президента, а можливо – і на місцевих.

“Точно на наступних президентських виборах. Але я буду робити все, щоб, можливо, пілотно, можливо, повноцінно були і місцеві вибори”, – сказав він.

Федоров додав, що це складне технічне завдання, в якому найголовнішим є забезпечення конфіденційності, цілісності та анонімності голосування.

“Ми для цього повинні підготуватися інфраструктурно, з кібербезпеки, а також ментально. До президентських точно повинні встигнути. А опитування – можливість привчити людей все це використовувати”, – сказав він.