Україна може домовитися з Міжнародним валютним фондом про нову програму фінансування після парламентських виборів.

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з макроекономічної політики, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

“Після виборів в Раду, думаю, можливо відкрити вже нову програму. Припускаю, що в червні-серпні почнеться переговорний процес з приводу або відкриття нової, або перегляду старої програми“, – сказав Устенко.

Він також зазначив, що допускає можливість подовження  і перегляду параметрів поточної програми фінансування.

“У мене є два сценарії розвитку подій: програму закриють і почнуть нову, другий – переглянуть параметри поточної і продовжать її. Але, перший – основний”, – додав радник Зеленського.

У той же час Устенко вказав на те, що відсутність співпраці з МВФ не дозволить залучити кошти від Європейського Союзу і Світового банку.

"Але як тільки країна увійде в стадію переговорного процесу про відкриття нової програми, це вже буде позитивним сигналом і на зовнішніх ринках може знову з'явитися вікно можливостей", – зазначив Устенко, який також займає посаду виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера.

Водночас за його словами, україна у короткостроковій перспективі зможе утримати макрофінансову стабільність без чергового траншу Міжнародного валютного фонду, проте в довгостроковій перспективі країні необхідно продовжувати співпрацю з МВФ

Також додамо, що за словами політолога Олексія Якубіна новообраний президент навряд чи зможе відмовитися від співпраці з МВФ.

«В Україні в домовленостях з МВФ бере участь і президент. При цьому в багатьох країнах глави держав в таких переговорах участі не беруть, цим займаються фахівці з фінансового блоку уряду і сам уряд, а також представники державного банку. У нашому випадку президент також бере участь. А це означає, що новому президенту доведеться знайти і показати МВФ, де Україна може отримувати додаткові доходи – припустимо, в боротьбі з олігархами, в боротьбі з тіньовими доходами », – каже політолог.

Раніше, Зеленський обговорив з главою Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард готовність МВФ підтримувати Україну. Про це повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

“Я можу підтвердити, що директор-розпорядник дійсно спілкувалася із Зеленським у зв’язку з його обранням президентом України і підкреслила, що МВФ як і раніше готовий підтримати Україну і допомогти вирішувати поставлені перед нею завдання”, – підкреслив представник фонда.