Незабаром розпочнеться новий опалювальний сезон, який буде дуже складним для україни. В уряді виникло занепокоєння щодо запасів цінного ресурсу, який необхідний для забезпечення населення теплом та світлом.

Представник президента України у Кабінеті міністрів Андрій Герус заявляє, що компанії теплової генерації повинні тримати достатні запаси вугілля на складах, особливо напередодні опалювального сезону.

“У нас є ситуація, коли у нас досить низькі накопичення вугілля на складах, і у нас, скажімо так, була складна дискусія з компаніями теплової генерації, зокрема з великими компаніями, і підкреслювали, що не можна використовувати запаси вугілля на складах як спосіб шантажу для підвищення тарифів”, – сказав Герус.

До того ж, така ситуація не вперше виникла в нашій країні.

“І ми хотіли б, щоб таке ніколи не повторювалося, і компанії тримали достатні запаси вугілля на складах, особливо напередодні важкої зими, коли у нас є певні суперечки з “Газпромом” про транзит газу, які будуть мати певний вплив на ринок газу в Україні”, – пояснив Герус.

Як повідомлялося, запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенеруючих компаній України за станом на 19 серпня становлять 753,4 тисячі тонн, що на 46% (639,2 тисячі тонн) менше торішніх.