Ось і в ОП відреагували на фантазії росіян про захоплення Півдня та Донбасу. Єрмак нагадав, що Росія мала багато сценаріїв з 24 лютого, і Україна все поламала.

Про це він написав на своїй сторінці в Телеграмі:

“Росія озвучила свій план на другу фазу війни. Вони думають, що можуть захопити Донбас і Південь України, розраховуючи на економічний тиск нашої держави.

У нас є власні сценарії захисту України і хочу нагадати, що чимало планів Кремля вже були зруйновані роботою нашої армії та народу.”

Варто вказати, що командування російських військ Центрального округу заявило про «другу фазу» війни проти України.

Військам РФ дали наказ захопити увесь Донбас і південь України. В. о. командувача округу Рустам Міннекаєв прямо заявив, що Кремлю потрібен сухопутний коридор в окупований Крим. Також росіяни хочуть впливати на життєво важливі об’єкти української економіки.

У російській армії назвали завданням російських військ на “другій фазі спецоперації” встановлення “повного контролю над Донбасом та Південною Україною”.

Про це сказав заступник командувача Центрального військового округу РФ, якого цитують ТАСС і РИА Новости.

А “контроль над півднем України дасть ЗС РФ ще один вихід до Придністров’я, де відзначаються факти утисків російськомовного населення”, заявив заступник командувача ЦВО РФ.

Скільки всього “фаз” війни планує Росія він не уточнив.

Нагадаємо, що Росія до початку війни на найвищому рівні заперечувала плани наступу на Україну, а потім Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення.

Головними аргументами війни під назвою “спеціальна військова операція” були так зване “визволення Донбасу”, тобто ще більш масштабне захоплення сходу України, а також удавана небезпека для РФ у разі вступу України до НАТО.

Наступаючи на сході України, Росія продовжує заперечувати наміри захопити Україну та повалити її законну владу, тоді як західні розвідки впевнені, що Київ та контроль України залишаються головними цілями Путіна.

Херсонська область майже повністю перебуває під контролем російської армії, Луганська область– на 80%, у Донецькій області йдуть запеклі бої.

За даними місцевої влади та української розвідки, росіяни планують незабаром провести в Херсонській області псевдореферендум. – імовірно, вже 27 квітня.

Метою окупантів є приєднання до підконтрольних їм територій Донбасу ще й захоплених територій Херсонської області й частини Запорізької області, а також “мобілізація” українців із півдня на війну проти України.

Росіяни вже перестали випускати жителів Херсонщини, які хочуть евакуюватися.

21 квітня гуманітарний коридор із Херсонської області не спрацював, росіяни не пропустили автобуси для вивезення людей, при цьому продовжили обстріли. Також окупанти взяли в полон координатора евакуаційної колони.

Про що повідомив міський голова Кривого Рогу Олександр Вілкул у Facebook

“Пост гніву та тривоги. Сьогодні узгоджений на урядовому рівні гуманітарний коридор із Херсонської області не спрацював. Наші машини “швидкої допомоги” та автобуси були затримані на блокпості окупантів за Осокорівкою перед “Кавуном”. Затриманий раніше узгоджений із росіянами старший колони голова Нововоронцовської ОТГ Марчук В.В. Ведуться переговори про його звільнення”.

За словами Вілкула, машини простояли до 16:30 і змушені були повертатися назад.

Також окупанти, порушуючи домовленості про припинення вогню та Міжнародного гуманітарного права, не зупинили обстріли з РСЗВ та мінометів позицій ЗСУ, а українські військові на обстріли не відповідали.

 “Дякую кожному водієві, дякую представникам “Червоного хреста”, дякую нашим медикам! Ви – справжні герої. Шановні жителі окупованих територій, ті, хто сподівався сьогодні виїхати, ми знаємо, як вам важко, рідні. Всупереч усьому ми будемо і далі намагатися вас вивезти. Бачить Бог – і ми всі, і Ірина Верещук зробили сьогодні все, що могли”.