Радник обраного президента України Володимира Зеленського розповів, яке майбутнє чекає Азовське море.

Про це Іван Апаршин розповів журналістам «Апострофа».

"Там немає такої можливості. Навіть, коли я служив у Радянському Союзі, ми ніколи Кримському півострову не надавали великого значення, як території, яку треба обороняти якимись дуже потужними силами. Там колись дислокувався 32-й армійський корпус, і вже в 1991-1992 роках ми його звідти знімали. Тобто Крим завжди більше розглядався як база.

Сьогодні Крим використовується як інфраструктура, де накопичуються величезні запаси і я не думаю, що звідти можна здійснити прорив",  – зазначив Апаршин

При цьому, стверджує Апаршин, зараз важливо, щоб не було пройдено «точку неповернення».

"Сьогодні вже неможливо за ніч перекинути угрупування військ. Є ж система попередження: пішла бригада на навчання – і ми про це знаємо, затрималася – теж про це знаємо, подали запаси – питання, навіщо подали запаси? А, може, шпиталі вже почали розгортати?

Є тисячі показників, за якими кожного дня відслідковується ситуація. І наступає момент, коли ми кажемо, що точка неповернення пройдена. Тому нам найважливіше не пропустити цей момент. А щоб цього не пропустити, треба адекватно реагувати".

Окрім цього, він зазначив, що потрібно розуміти, що в Азовському морі ми сьогодні не здатні протистояти Росії.

"І тут би я не хотів, щоб наші експерти вимагали від нового президента невідкладно відновити Військово-морські сили. Наприклад, почали там будувати дві нові бази, для чого ви це робите? Невже вони думають, що можна зупинити агресію Росії, побудувавши на березі моря ці бази? Це як зі "стіною" на кордоні з Росією – це нічим не допоможе.

Будь-які військові програми буде затверджувати новий президент. Оскільки профільної освіти в нього немає, дуже важливо розказати, пояснити йому так, щоб він зрозумів. Наприклад, якщо наступ здійснять через територію Білорусі, а у нас там нічого немає. А чому немає? Бо ніхто нічого не спланував. І от тут нам треба передбачити таку можливість. Президент України має почути різні точки зору і оцінити ризики, і ще головніше – наслідки. Наприклад, якщо новообраний президент запитає мою думку, я йому буду радити негайно звільнити чинного міністра оборони та начальника Генерального штабу", –  підкреслив війсковий експерт.