Аналітики зі США припустили, що у разі невдалого контрнаступу Україна не лише втратить міжнародну військову допомогу, але й отримає тиску з приводу відновлення переговорів з РФ. В ідеалі наступ має перерізати тилові ланцюги російських військ і знизити їхні наступальні можливості, заявив міністр оборони Резніков.

Такий сценарій аналітики спрогнозували у разі невдачі ЗСУ під час контрнаступу. “Це може призвести не лише до втрати міжнародної військової допомоги, але до тиску з приводу відновлення переговорів з Росією. У такому випадку РФ неодмінно вимагатиме “здачі” вже окупованих територій, що Україна вважає неприйнятним”, – пише видання.

The Washington Post повідомляє, що Київ прагне зробити швидкий прорив на фронті, оскільки виснажлива артилерійська війна не приводить до значних територіальних успіхів жодної зі сторін. Водночас українські чиновники побоюються, що контрнаступ ЗСУ може не виправдати завищених очікувань суспільства, що призведе до “емоційного розчарування”.

У той же час прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас підтвердила, що її країна надала Україні допомоги на понад пів мільярда євро. Крім того, Таллінн підтримує Київ на шляху вступу до ЄС і НАТО, а також виступив за створення спеціального міжнародного трибуналу для Росії.

    “Я думаю, що важливо мислити нестандартно: як ми можемо допомогти Україні виграти цю війну, адже іншого виходу немає. Коли я почула від військово-промислової індустрії, що в них немає замовлень, а я знаю, що російська сторона працює в три зміни, ми подумали: а яка є можливість рухатися швидше, щоб не було так, що Естонія закуповує боєприпаси, інші країни закуповують, а потім це приїде до нас, і ми це відправимо в Україну. Це потребує часу. Але у вас його немає. Тож насправді було не так важко переконати інші країни, тому що всі бачать, що ми з Україною, і ми повинні робити це швидше”, — зазначила Каллас.

За її словами, Естонія виконує усі прохання про допомогу України.

    “Нам чітко зрозуміло, що Україна бореться за свою свободу, але вона також бореться за нашу свободу. Тож допомога Україні — це боротьба за нашу оборону”, — вважає глава уряду Естонії.

Естонія допомагає Україні не тільки зброєю та боєприпасами, а й відновлює зруйновані російськими окупантами населені пункти.

Каллас розповіла, що вона працює не тільки над відповідальністю РФ за воєнні злочини, скоєні в Україні, а й за злочини агресії.

Прем’єр-міністерка зауважила, що Естонія підтримує Україну на шляху до НАТО і намагається переконати в необхідності прийняти країну до Альянсу й інші держави.

    “У нас має бути чітка перспектива приєднання України після війни. По-перше, я не думаю, що членство в НАТО можливе, коли йде війна. По-друге, єдиною гарантією безпеки є п’ята стаття договору НАТО”, — заявила вона.

Вона додала, що Естонія вірить в Україну і в перемогу України.

Також зазначимо, що офіційна представниця Держдепу США Андреа Калан підтвердила, що Україна має багато союзників, і вони єдині в тому, щоб допомагати їй “сьогодні, завтра, післязавтра і в майбутньому”. Наративи Кремля про те, що партнери України втомилися, не відповідають реальності.

    “Союзники України, ті, хто підтримує Україну, — це дуже багато країн, не лише в Європі, не лише США, у всьому світі — ми єдині. Ми готові допомогти Україні захищати себе, відновити територіальну цілісність держави і сьогодні, і завтра, і післязавтра, і в майбутньому”, — заявила Калан.

Вона наголосила, що союзники України також є єдиними у розумінні: якщо Путіна не зупинити, буде погано для всього світу.

    “Ми чуємо від Кремля часто, що Захід втомився, Захід більше не допомагатиме Україні. Це зовсім навпаки. Ми єдині. Ми бачимо, наскільки важливо продовжувати нашу допомогу: якщо не зупинимо Путіна, якщо агресія може продовжуватися, це буде погано для всього світу”, — підкреслила представниця Держдепу США.