Президент Володимир Зеленський ще аналізує закон про тимчасові слідчі комісії (ТСК) з нормами про процедуру імпічменту. Про це під час погоджувальної ради в понеділок, 8 липня, повідомив представник президента в парламенті Руслан Стефанчук.

Експрезидент Порошенко також не завжди вчасно підписував закони, а деякі з них лежали роками без розгляду, нагадали Парубію.

"Що стосується самого закону, безсумнівно, президент розуміє складність і важливість цього закону, прийнятого Верховною Радою, і потребує деякого часу на його вивчення. І, думаю, що рішення буде оприлюднене найближчим часом", – сказав він.

При цьому він висловив здивування, чому спікер Верховної Ради Андрій Парубій не протестував, коли підписання законів затягував експрезидент Петро Порошенко.

"Ми детально проаналізували діяльність Петра Олексійовича Порошенка. І бачимо, що з тих питань, які були надзвичайно важливі, також брався додатковий час для їх вивчення", – зазначив він.

Серед них: закони про дисциплінарний статут Нацполіції, про внесення змін до законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій, про зміни в перехідних положеннях Податкового кодексу.

"А деякі закони пролежали без підпису президента більше двох з половиною років. І таких листів-звернень до Адміністрації президента щодо негайного підписання ми чомусь у канцелярії не знайшли", – заявив Стефанчук.

У свою чергу Парубій зазначив, що він, як спікер, завжди підписував закони в установлений законодавством термін. При цьому він визнав, що були прецеденти, коли президенти продовжували термін для аналізу і підписання законів.

"Але скажу дві важливі речі. По-перше, закон про ТСК – надзвичайної ваги. По-друге, у нашій каденції є чотири дні, щоб відреагувати на будь-яке рішення… Ви позбавляєте нас права будь-яким чином відреагувати", – підкреслив спікер парламенту.

При цьому Парубій нагадав, що вже закінчився термін, протягом якого глава держави міг накласти вето на закон про ТСК.

Нагадаємо, парламент схвалив створення спецкомісій, які будуть розслідувати злочини президента 6 червня. Парубій передав його на підпис президенту 12 червня. Зеленський мав розглянути закон у 15-денний термін.

Зазначимо, що Стефанчук дав зрозуміти, що глава держави Володимир Зеленський накладе вето на закон про тимчасові слідчі комісії парламенту через велику кількість порушень при голосуванні за документ.

"Президент чітко сказав, що не підпише жодного закону, в якому було кнопкодавство або допущені інші значні порушення регламентних процедур. Тому ми зараз уважно вивчаємо ці питання", – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде президент підписувати закон про ТСК.