Команда президента Володимира Зеленського запропонувала свою формулу завершення війни на Донбасі.

Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. План може стати заміною так званої «формули Штайнмайера», яка викликала суспільний резонанс в Україні, сказав глава МЗС в ефірі ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера.

«Треба мати українську формулу миру. Формула миру – це деоккупація і повернення мирного життя громадянам… Я вважаю, що наша формула миру повинна бути підтримана всередині країни», – сказав він.

Також, Глава МЗС зазначив, що Україна поки що не скасовує блокаду тимчасового окупованого Донбасу.

“Ми не скасовуємо блокаду. Повернення підприємств є умовою її скасування. Але є блокада підприємств, а є, наприклад, товари щоденного споживання для наших громадян. Навіть із точки зору економіки, чому ми не можемо продавати туди наші товари? Нехай на полицях стоїть ряжанка з українським прапором, а не російська або білоруська, правда? Ну й інші елементи – міст у Станиці Луганській, обмін полоненими – все це елементи “плану Зеленського”, який зараз формується “, – пояснив Пристайко.

А ще за його словами, формула президента Володимира Зеленського у переговорах по Донбасу “поступово наповнюється символами і смислами”.