У “Слузі народу” задумали хитрість заради грошей МВФ. Закон про ПриватБанк ухвалять вже у травні.
Якщо ж схема буде вдалою, то, за задумом авторів, Україна отримає гроші від МВФ, а закон про банки потім можуть анулювати.
Президент України Володимир Зеленський намагається відновити контроль над фракцією “Слуга народу”. Судячи з голосування за секвестр бюджету – це йому поки вдається
Наступний крок – ухвалення закону про банки, який багато хто називає проєктом “Привату”. Незважаючи на рекордні 16 тисяч правок, у СН знайшли оптимальний шлях. Там обіцяють – закон проголосують уже в травні, а до кінця весни Україна отримає мільярди доларів кредиту від МВФ.
Дефолт не наступить.
Що відбувається у Верховній Раді і як у “Слузі народу” спробують вийти з цуцвангу – розбирався політичний оглядач Віталій Тисячний.
Перш за все, заступник голови СН Олександр Корнієнко, у монобільшості придумали таку модель:
15 квітня скликається позачергове засідання парламенту. Розглядається, ймовірно, одне питання – новий законопроект про зміни до Регламенту.
Фінальної його версії поки немає, але, за логікою “слуг”, нардепи мають отримати право 150 голосами ініціювати скорочену процедуру розгляду законопроекту без врахування усіх правок.
Після такого рішення (150 “за”) проєкт розглядають у профільному комітеті, виносячи всі основні правки. На це йде приблизно тиждень.
Далі документ після роботи в комітеті потрапляє в зал для голосування, де з мінімальними змінами його голосують 226 “за”.
У такому випадку нинішній проєкт закону щодо банків може бути ухвалений уже на початку травня 2020 року. Через два-три тижні після голосування, за прогнозами “слуг”, Україна отримає кредит від МВФ.
Крім цього, співрозмовники в “Слузі народу” розповіли журналістам, що зараз у монобільшості є кілька проблем.
Тиск МВФ.
Через карантин, а також провальну роботу попереднього Кабінету міністрів (дефіцит бюджету на 24 березня був 35%), у бюджеті просто немає грошей. І якщо найближчим часом не виконати вимоги кредиторів, в України не буде коштів погасити зовнішні борги. Країна може оголосити дефолт з усіма проблемами, що випливають;
До речі, у цьому контексті цікавий і коментар глави фракції СН Давида Арахамії. Він обмовився, що законопроект про банки може бути неконституційним.
“Всі осудні партії розуміють, що цей закон не найбільш конституційний, напевно. Але якщо поставити на ваги жорсткі умови щодо отримання траншу МВФ, треба йти на цю умову…” – наголосив нардеп.
Не виключено, що в розробці СН є ідея ухвалити закон про банки в другому читанні й видати це за перемогу перед МВФ. Після того, як Фонд дасть кредит, група нардепів подасть заяву до Конституційного Суду про визнання закону неконституційним. Далі, після тривалого розгляду в КСУ, судді дійсно визнають його неконституційним.
Якщо ж схема буде вдалою, то, за задумом авторів, Україна отримає гроші від МВФ, а закон про банки анулюють.